ŠD I.

Školní družina I.

Oddělení ŠD I. navštěvuje 10 účastníků – 3 dívky a 7 chlapců. Celý školní rok nás bude provázet Celoroční hra, která nese název „Indiánský rok“. Celoroční hra „Indiánský rok“ nás vtáhne do světa indiánů. Děti si každý měsíc vyrobí výrobek s indiánskou tématikou. V průběhu celého školního roku si budeme společně hrát, sportovat, vyrábět a vydávat se na vycházky a výlety. Každý měsíc nás čekají „Tvořivé dílničky“ a práce s keramickou hlínou. V průběhu roku bude dětem hravou formou poskytována kolektivní logopedická péče.

Září:  Měsíc přátelství

Seznámíme se s novými kamarády v naší školní družině, celoroční hrou a pravidly školní družiny. Vydáme se na procházku do okolí naší školy a  seznámíme se s ním. V rámci naší celoroční hry si vyrobíme „náramky přátelství“.

Říjen:  Měsíc totemu

Připomeneme si významnou akci našeho města „Velká pardubická“, vyrobíme si papírové koně a společně si zasoutěžíme na školním hřišti. Děti si vyrobí „kmenový totem“. V závěru měsíce si z plodů podzimu vyrobíme Podzimníčka a připomeneme si Hallowen.

Listopad: Měsíc ježka

Vypravíme se na vycházku do Bubeníkových sadů a budeme pozorovat, jak se příroda ukládá k zimnímu spánku. Připomene si svátek sv. Martina a při Podzimní dílně budou děti vyrábět ježka z přírodnin. Společně si vyrobíme „indiánskou vesnici“.

Prosinec: Měsíc otevřených srdcí

V prosinci si společně připomene nejkrásnější svátky roky – Vánoce. Zazpíváme si vánoční koledy a  společně si upečeme „indiánské sušenky“. V rámci Vánoční dílny si vyrobíme svícínky.

Leden: Měsíc sněhu

V lednu si zahrajeme na stopaře a při vycházce do Parku Na Špici budeme pozorovat stopy ve sněhu. Vyrobíme si indiánské čelenky. Při Zimní dílně si připomeneme příchod Tří králů.

Únor: Měsíc tance

Ve Valentýnské dílně vyrobíme přáníčka. Společně s našimi kamarády z ostatních družinek oslavíme karneval, na který si vyrobíme masky a hudební nástroje.

Březen: Měsíc vody

V březnu si připomínáme Světový den vody. I my v naší družině si nezapomeneme připomenout její význam. Děti se naučí vyrábět lapače snů proti škaredým snům. Tématem Jarní dílny I. Bude výroba papírových květin.

Duben: Měsíc země

V dubnu si připomeneme Den Země. S dětmi si ukážeme, jak můžeme chránit naši krásnou přírodu. Při Velikonoční dílně si děti obarví velikonoční kraslice. V závěru měsíce si společně namalujeme kamínky štěstí.

Květen: Měsíc květin

Jako správní indiáni si vyrobíme amulety pro štěstí. V průběhu Jarní dílny II. Vyrobíme drobné dárečky pro naše milované maminky ke Dni matek.

Červen: Měsíc kmenové rady

Oslavíme Den dětí. Tématem Letní dílny bude – „Těšíme na prázdniny“. Školní rok v naší školní družině ukončíme hrou „Šipkovaná“. Rozloučíme se s Celoroční hrou a školním rokem.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst na webových stránkách školy, ve školní družině a je také vyvěšen v přízemí školy.